Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Felix Cora Jr5 marca w pojedynku wieczoru gali "Wojak Boxing Night" w Krynicy Zdroju Paweł Kołodziej (27-0, 16 KO) skrzyżuje rękawice z należącym do światowej czołówki wagi junior ciężkiej Amerykaninem Felixem Corą Jr (22-4-2, 12 KO). Stawką potyczki będą mistrzowskie pasy WBC Baltic i WBA International, ale nie tylko...

- Zwycięzca tego pojedynku bez wątpienia dostanie wielką walkę - tłumaczy menadżer Teksańczyka Mike Borao. - To właśnie urzekło nas w propozycji z Polski - Felix chce mierzyć się  z najlepszymi, bo właśnie na tym polega ten sport.

Zdaniem Borao jego podopieczny ma duże szanse na pokonanie wysoko notowanego w rankingach Polaka. - Felix jest w znakomitej formie, jest gotów. Szczerze powiedziawszy, nie wydaje mi się, by ten gość kiedykolwiek został mocno przetestowany. To okazja dla Cory! - mówi Amerykanin, dodając: - Na papierze Kołodziej wygląda dobrze, ale tak naprawdę nie walczył jeszcze z nikim na światowym poziomie.

Oprócz Pawła Kołodzieja na gali w Krynicy zaprezentują się jeszcze inni czołowi polscy pięściarze zawodowi: numer 2 rankingu WBC wagi półciężkiej Dawid "Cygan" Kostecki (35-1, 24 KO), były mistrz Europy kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz (37-9-1, 18 KO), młodzieżowy czempion WBC wszechwag Andrzej Wawrzyk (20-0, 10 KO), a także Krzysztof Bienias (41-4, 16 KO) i Maciej Miszkiń (12-0, 3 KO).

Bilety na galę „Wojak Boxing Night” w Krynicy dostępne są na stronach eventim.pl.