Patronat medialny


 

Paweł KołodziejJuż tylko sześć dni pozostało do gali "Wojak Boxing Night" w Krynicy Zdroju, której główną atrakcją będzie pojedynek o mistrzowskie pasy WBC Baltic i WBA International kategorii junior ciężkiej pomiędzy Pawłem Kołodziejem (27-0, 16 KO) i Amerykaninem Felixem Corą Jr (22-4-2, 12 KO). Dla Polaka starcie z doświadczonym w bojach ze ścisłą światową czołówką Teksańczykiem będzie najtrudniejszym testem w zawodowej karierze, a wygrana może stać się dla niego przepustką do walk o najcenniejsze trofea. Zdaniem bośniackiego boksera Ado Buharaliji (23-8-2, 15 KO)i, który był ostatnio jednym ze sparingpartnerów kryniczanina, a wcześniej sparował między innymi z mistrzem świata WBO Marco Huckiem (31-1, 23 KO) i czempionem WBC Krzysztofem Włodarczykiem (44-2-1, 32 KO),  Kołodziej ma szansę znaleźć się wkrótce na szczycie swojej kategorii wagowej.

- Paweł bije naprawdę mocno, co widać po mojej twarzy - mówi Bośniak w wywiadzie dla ringpolska.pl, wskazując palcem na wyraźne ślady niedawnej walki z Polakiem. - To bardzo dobry pięściarz i bardzo dobry człowiek. Myślę, że to materiał na mistrza i w przyszłości świat będzie o nim mówił.

Poproszony o porównanie umiejętności głównego aktora krynickiej gali z dzierżącymi mistrzowskie pasy Huckiem i Włodarczykiem Buharalija odpowiada: - Marco Huck to siłacz. Jest bardzo silny i agresywny. "Diablo"? Sparowałem z wieloma facetami z wagi ciężkiej i ostatnio zażartowałem sobie nawet, że Krzysztof Włodarczyk bije mocniej od Nikołaja Wałujewa. Dla mnie "Diablo" jest znacznie lepszy technicznie od Hucka. Obaj to dobrzy zawodnicy. Paweł jest teraz jeszcze na pewnym poziomie, ale jest w nim duży potencjał i sądzę, że jeśli nadal będzie tak ciężko pracował, w przyszłości Włodarczyk i Huck nadal będą na topie, ale on może być ponad nimi.


- Kołodziej jest wysoki, bardzo dobry technicznie i jak na wagę junior ciężką bije bardzo, bardzo mocno. Jest też bardzo sprytny, a w boksie inteligencja ma znaczenie. Jest w nim duży potencjał do rozwoju. - podsumowuje jeden z najbardziej cenionych sparingpartnerów na Starym Kontynencie.

Oprócz walki Pawła Kołodzieja z Felixem Corą Jr na gali "Wojak Boxing Night" w Krynicy Zdroju kibice zobaczyć będą mogli pojedynki z udziałem: numeru 2 rankingu WBC wagi półciężkiej Dawida "Cygana" Kosteckiego (35-1, 24 KO), byłego mistrza Europy kategorii półśredniej Rafała Jackiewicza (37-9-1, 18 KO), młodzieżowego czempiona WBC wszechwag Andrzeja Wawrzyka (20-0, 10 KO), a także Krzysztofa Bieniasa (41-4, 16 KO) i Macieja Miszkinia (12-0, 3 KO).

Bilety na galę "Wojak Boxing Night" w Krynicy dostępne są na stronach eventim.pl.{jcomments on}