Patronat medialny


 

Paweł Kołodziej

Paweł Kołodziej (27-0, 16 KO) okazał się nieznacznie cięższy od Felixa Cory Jr (22-4-2, 14 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed sobotnią galą "Wojak Boxing Night" w Krynicy Zdroju organizowaną przez grupę 12 Round KnockOut Promotions. Pięściarz z Krynicy wniósł na wagę 90,500 kg, zaś jego pochodzący ze Stanów Zjednoczonych rywal 89,900 kg. Stawką tego pojedynku będą pasy prestiżowej federacji WBC krajów nadbałtyckich oraz tytuł WBA International wagi junior ciężkiej.

- To mój drugi występ przed własną publicznością i tym razem czuję się już dużo pewniej. Cieszę się, że dostaje coraz mocniejszych rywali i choć spodziewam się jutro trudnej przeprawy, to wierzę w swoje zwycięstwo  - powiedział notowany w czołówce wszystkich najważniejszych światowych rankingów Paweł Kołodziej, dla którego będzie to pierwszy tegoroczny występ.

- Dziękuję Kołodziejowi za szansę jaką mi dał w tej walce, na pewno jej nie zmarnuję. To pojedynek, który może zadecydować o tym jak dalej potoczą się nasze kariery. Polscy fani na pewno zobaczą ciekawe zawody - zapowiedział Amerykanin.

Transmisja z gali w Krynicy Zdroju w sobotę w Polsat Sport od 20.30 oraz Polsacie od 23.30.

Wyniki ważenia pozostałych pięściarzy:
Rafał Jackiewicz (68,500 kg) - Tarik Sahibeddine*, waga półśrednia
Dawid Kostecki (81,500 kg) - Juan Nelongo (82,200 kg), waga półciężka
Andrzej Wawrzyk (107,500 kg) - Ivica Perkovic*, waga ciężka
Maciej Miszkiń (80,000 kg) - Rolan Horvath*, waga półciężka
Krzysztof Bienias (67,950 kg) - Juan Martinez Bas*, waga półśrednia

*pięściarze zostaną zważeni za kilka godzin