Patronat medialny


 

Samuel PeterTomasz Adamek (43-1, 28 KO) i były mistrz świata wszech wag wersji WBC Samuel Peter (34-4, 27 KO) otrzymali propozycję walki od federacji IBF.Na razie trwają rozmowy wagi ciężkiej między przedstawicielami zawodników: z jednej strony biznesmenem z branży samochodowej Polakiem Ziggym Rozalskim, z drugiej budowlańcem Bułgarem Iwaiło Gocewem.

- Za dużo żądają pieniędzy. Ciężko to idzie - mówi Rozalski.

Stawką pojedynku byłaby pozycja nr 2 w rankingu IBF oraz pojedynek z nr 1, czyli zwycięzcą walki między Eddiem Chambersem a Derrikiem Rossym. Potem zostałby już tylko mistrz IBF, czyli Władimir Kliczko. - To jest nasza droga. Chcę doprowadzić do tego, aby mistrz musiał ze mną walczyć - mówi Adamek, który otwarcie przyznaje, że zrezygnował z mocno krytykowanego pomysłu pojedynku z Royem Jonesem jr.

Jeśli dojdzie do starcia z Peterem, odbędzie się ono prawdopodobnie 16 kwietnia w katowickim Spodku.

Oficjalnie 30-letni Peter jest pięściarzem nieruchawym, ciężkim jak na 188 cm wzrostu, bo ważącym od 107 do 120 kg w zależności od przeciwnika. Ale dysponuje potężnym ciosem. Oprócz 34 zwycięstw już dwukrotnie przegrywał z Władimirem Kliczką, w tym raz przez nokaut. Znokautował go również jego starszy brat Witalij.