Patronat medialny


 


Niewykluczone, że kibice zobaczą w ringu jeszcze raz byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka (53-6, 31 KO). "Góral" rozważa stoczenie pożegnalnej walki, ale na razie nie podjął decyzji w tej sprawie.

- W przyszłym roku będziemy mieli 20-lecie kariery zawodowej Tomka, jest perspektywa stoczenia walki numer 60. Tomek odpowiedział: „Myślę”. Okaże się, czy pożegna się w 8-rundowej walce ze średnim rywalem czy wejdzie na ring, aby powiedzieć „dziękuję” w garniturze - powiedział Mateusz Borek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

42-letni Adamek ostatni raz boksował w październiku. Polak został znokautowany w drugiej rundzie przez Amerykanina Jarrella Millera na gali organizowanej w Chicago. Dla "Górala" była to pierwsza porażka od kwietnia 2016 roku, kiedy to pokonał go Eric Molina. 

- Tomek przez wiele lat reprezentował Polskę, ma wielu przyjaciół. Chciałbym, aby podczas jednej z gal mógł się z nimi pożegnać. Nie wiem, czy ja będę jej organizatorem, czy porozumiałbym się z którymś promotorem - stwierdził Borek.

Adamek na zawodowych ringach boksuje marca 1999 roku. Po październikowej porażce z Millerem pięściarz skłaniał się do zakończenia kariery, jednak definitywnych deklaracji z jego strony nie było.