Patronat medialny


 

AdamekJeśli promotorzy Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) i Samuela Petera (34-4, 27 KO) dojdą do porozumienia w kwestiach finansowych, polski "Góral" i "Nigeryjski Koszmar" zmierzą się w 16 kwietnia w Katowicach w pojedynku o 2. miejsce w rankingu wagi ciężkiej federacji IBF. Zdaniem cenionego bokserskiego eksperta Dana Rafaela walka Adamka z Peterem może okazać się ciekawym widowiskiem.

- Na tle dzisiejszych walk w kategorii ciężkiej wygląda to nieźle. Zobaczymy, czy jeszcze coś zostało z Petera po tym, jak rozbił go Władimir Kliczko i czy Adamek jest w stanie pokonać silnego "ciężkiego" - pisze od lat zajmujący się pięściarstwem dziennikarz ESPN, w opinii którego pojedynek z Katowic ma szansę być pokazany w USA w ramach transmisji w systemie PPV .

Dla Tomasza Adamka kwietniowa walka będzie szóstą w kategorii ciężkiej. Polak wcześniej zdobywał mistrzowskie pasy wag półciężkiej i junior ciężkiej. Samuel Peter ma już na swoim koncie jeden tytuł czempiona "królewskiej" dywizji. We wrześniu tego roku próbował powtórzyć swój wyczyn, jednak został znokautowany przez Władimira Kliczkę.