Patronat medialny


 


Tomasz AdamekJesienią Tomasz Adamek (43-1, 28 KO) zmierzy się z Władymirem Kliczką (55-3, 49 KO) w pojedynku o tytuły mistrza świata federacji WBO i IBF kategorii ciężkiej!!!

- Tomasz Adamek zaakceptował warunki w Władymira Kliczko. Walka odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec września,  na  polskim stadionie we Wrocławiu - mówi Zyggi Rozalski, menedżer  polskiego pięściarza. - Decyzja o walce została podjęta w  czwartkowy wieczór, po dyskusjach z Shelly Finkelem. Negocjacje zostały zakończone pomyślnie, teraz tylko formalność podpisania kontraktu - mówi  Rozalski.

-Obiecałem kibicom walkę z Władymirem Kliczką i słowa dotrzymuję. Adamek będzie mistrzem świata - tego też dotrzymam - dodaje  "Góral".  Nieoficjalnie mówi się o tym, że walka pod względem finansowym może być rekordowa dla gal pięściarskich odbywających się na terenie Europy.

Rozmowy z ekipą Władymira Kliczki trwały już od kilku dni, ale były trzymane w ścisłej tajemnicy. - Nie chcieliśmy na ten temt mówić, póki nie było pełnej akceptacji z obu stron - mówi Zyggi Rozalski. - Osiągnęliśmy porozumienie co do podziału procentowego, kwestia daty to już ustalenia pomiędzy HBO, które będzie te walke transmitowało na terenie USA oraz niemiecką telewizją z którą kontrakt mają bracia Kliczko. Władymir nie miał problemu, by walka odbyła się w Polsce. To zapewnia doskonały  dojazd dla wszystkich kibiców, także dla tych Władymira Kliczko z Niemiec oraz z Ukrainy. Ten stadion pomieści na boks około 52 tysięcy kibiców i nie mam wątpliwości, że będzie wyprzedany.

- Propozycje, jak wiedzą kibice, otrzymywaliśmy  od dawna, ale teraz nazwisko Adamek znaczy teraz więcej i ostatnia nam przedstawiona była taką, którą mogłem od razu przyjąć - dlatego podpiszę ten kontrakt - mówi polski pięściarz. - Walka 16 kwietnia o której mówiłem wcześniej, będzie pojedynkiem przygotowawczym. Będę chciał ją stoczyć z kims, odpowiadajacym budową Wladymirowi Kliczce. To będzie najważniejsza walka w moim życiu. Będę na nią gotowy!