Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Tomasz AdamekTrwają negocjacje na temat wrześniowego pojedynku Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) z królem wagi ciężkiej Władimirem Kliczką (55-3, 49 KO). Kontrakty nie są co prawda jeszcze podpisane, ale jak przekonuje Kathy Duva - szefowa promującej Polaka grupy Main Events - walka "to już pewna sprawa".

Zdaniem promotorki "Górala" niezwykle istotny w osiągnięciu wstępnego porozumienia z obozem Ukraińca był fakt, że przy okazji jesiennej gali uda się połączyć zawody pięściarskie z otwarciem jednego ze stadionów [we Wrocławiu – przyp. red.] na zbliżające się piłkarskie mistrzostwa Europy.

- Wiedziałam, że w Polsce będą otwierane cztery stadiony na EURO 2012, że będą one gotowe między lipcem a wrześniem 2011 roku - opowiada Duva. - Uznałam, że tak wielka walka - o mistrzostwo świata wagi ciężkiej - byłaby świetną okazją do otwarcia jednego z nich.

- Teraz wiemy również, że mamy szansę po raz pierwszy w Polsce zaoferować telewizyjną transmisję walki bokserskiej w systemie PPV. Połączenie otwarcia stadionu z PPV było zbyt dobrą okazją, by ją przepuścić - dodaje promotorka Tomasza Adamka.

Kathy Duva przyznaje ponadto, że w kontrakcie "Górala" na wrześniowy pojedynek wprowadzono klauzulę, na mocy której w przypadku wygranej Polak będzie musiał dać rewanż Władimirowi Kiczce lub jego bratu - Witalijowi.

- Zgodziliśmy się na taki zapis, ale to jest tylko jedna walka i uważam, że jeśli Adamek wygra pierwszą walkę, wygra i drugą. To tak jak z puzzlami, które uda ci się już raz ułożyć - uspokaja Duva.{jcomments on}