Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

18 czerwca na gali organizowanej w Polsce na ring wróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek (53-6, 31 KO), który po raz drugi w karierze może skrzyżować rękawice z Przemysławem Saletą (44-8, 22 KO). "Góral" potwierdził, że jest taka możliwość podczas rozmowy w magazynie "Koloseum" w Polsacie Sport.

- To nie zależy ode mnie. To wszystko zależy od prezesa Polsatu. Ostatnio prezes był w Stanach Zjednoczonych, powiedział mi, że muszę wrócić i wracam. Powiedziałem żonie, że wracam na trzy walki, to tylko pogroziła mi palcem - stwierdził Adamek.

- Ja bardzo chętnie bym zawalczył. Prawdziwy sport jest już za mną, natomiast na świecie pojawiła się moda na walki zawodników, którzy najlepsze walki mają za sobą, tak więc nie mam nic przeciwko - odpowiedział obecny w studio Saleta.

Do pierwszej walki Adamek - Saleta doszło we wrześniu 2015 roku. "Góral" wygrał przez techniczny nokaut po tym jak jego rywal poddał się po piątej rundzie z powodu kontuzji ręki. Saleta od tego czasu przebywa na sportowej emeryturze, z kolei Adamek stoczył pięć kolejnych pojedynków. Ostatni z nich odbył się ponad dwa lata temu.