Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Jak dowiedziała się redakcja ringpolska.pl, jest duża szansa na to, że zwycięzca walki Andrzej Wawrzyk (29-1, 15 KO) - Albert Sosnowski (49-6-2, 29 KO) zostanie sklasyfikowanym na pierwszym lub drugim miejscu rankingu wagi ciężkiej Europejskiej Unii Boksu (EBU). Pięściarze skrzyżują rękawice na gali "Wojak Boxing Night" w Lublinie 31 maja.

Albert Sosnowski był już w przeszłości czempionem Starego Kontynentu, jednak musiał zrezygnować z tytułu, stając do starcia o prestiżowy pas WBC z Witalijem Kliczką. - Znam wartość pasa EBU, bo to dzięki niemu awansowałem w rankingu WBC i dostałem pojedynek o mistrzostwo świata - mówi "Dragon", który 26 kwietnia powrócił zwycięsko na ring po rocznej przerwie. 

Mistrzostwo Europy marzy się też Andrzejowi Wawrzykowi, który w ostatnich dwóch występach zanotował dwie wygrane przez nokaut. - Chcę stopniowo piąć się w światowych rankingach. Wiadomo, że nie celuję w tej chwili we Władimira Kliczkę, ale myślę, że tytuł EBU jest w moim zasięgu i na tę chwilę stawiam go sobie za cel.

Aktualnym mistrzem Europy wagi ciężkiej jest Dereck Chisora, który jednak niebawem zmierzy się z Tysonem Fury w eliminatorze WBO i nie jest wykluczone, że pas czempiona Starego Kontynentu będzie wkrótce wakujący, bo zwycięzca wewnątrzbrytyjskiej potyczki będzie celował w walkę o światowy czempionat.

Bilety na galę "Wojak Boxing Night" w Lublinie dostępne są na eventim.pl i ebilet.pl.