Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Daniel UrbańskiW głównym wydarzeniu wieczoru gali organizowanej przez grupę Babilon Promotion w Wieliczce Daniel Urbański (18-5-3, 5 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Victora Dicka (12-10, 5 KO). Polak wywalczył tym samym pas WBC Baltic wagi średniej, a sam pojedynek był jednym z najlepszych wśród gal rozgrywanych w tym roku nad Wisłą. Sędziowie po dziesięciu pełnych akcji rundach punktowali 96-95, 96-94 i 96-94 dla pięściarza ze Szczecina.

Od pierwszej rundy obaj pięściarze narzucili sobie bardzo duże tempo walki i wydarzenia w ringu mijały wszystkich obserwującym niezwykle szybko. Urbański był bardziej aktywny i bardziej precyzyjny przy swoich atakach. Dodatkowo bardzo czujnie zachowywał się w obronie, a jego niekonwencjonalny styl wydawał się bardzo trudny do rozszyfrowania dla Niemca. Od trzeciego starcia Dick zaczął rozpracowywać defensywę pięściarza grupy Babilon Promotion, ale ten na każde przyjęte uderzenie starał się natychmiastowo odpowiadać.

Od piątej rundy wydawało się, że Urbański zaczynał coraz ciężej oddychać, a widzący to Niemiec ruszył do przodu z jeszcze większym animuszem. Pod koniec tego starcia Polak trafił jednak kilkakrotnie Dicka kombinacjami lewy-prawy prosty i takie same akcje przyniosły Urbańskiemu powodzenie także w kolejnej rundzie. W szóstym starciu pięściarz ze Szczecina doznał rozcięcia nad prawym okiem, ale nie wydawało się,by jego widoczność z tego powodu była bardzo ograniczona. Kolejne starcia cały czas mijały pod znakiem nieustającej wymiany ciosów z obu stron, a z biegiem czasu wydawało się, że to Niemiec traci coraz więcej sił. Urbański po kryzysie odzyskiwał świeżość i przepuszczał w powietrze zdecydowaną większość uderzeń nadlatujących z przeciwnej strony. Im bliżej było do końcowego gongu, tym wydawało się, że Polak zyskiwał coraz większą przewagę, którą zaznaczył efektowną końcówką dziewiątego starcia. W dziesiątej rundzie obaj pięściarze rzucili na szalę wszystkie siły, a pojedynek zakończył się polowaniem na nokautujący cios z obu stron. Dla Urbańskiego było to szóste zwycięstwo na profesjonalnych ringach w tym roku.