Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Jonak21 kwietnia zawodowy boks po raz kolejny zawita na Śląsk za sprawą gali "Wojak Boxing Night", której głównym wydarzeniem będzie walka o pasy WBA International i WBC Baltic wagi junior średniej pomiędzy Damianem Jonakiem (32-0-1, 21 KO) a  Brazylijczykiem Andersonem Claytonem (37-6, 32 KO). Dla niepokonanego Jonaka starcie z potężnie zbudowanym rywalem z Brazylii ma być jednym z ostatnich, a być może ostatnim testem przed potyczką o tytuł mistrza świata.

- Clayton to dość egzotyczny przeciwnik jak na nasze warunki i taki właśnie egzotyczny styl prezentuje między linami – opowiada notowany w czołówce światowych rankingów kategorii do 70 kg pięściarz 12round KnockOut Promotions. - Clayton imponuje muskulaturą, ale w boksie siła fizyczna nie jest najważniejsza, postaram się go w ringu oszukać, bo uważam się za zawodnika lepszego technicznie.

- Z pewnością kibiców czeka dużo emocji i mogą spodziewać się 21 kwietnia fajerwerków bo i ja i Clayton uwielbiamy ofensywny boks i soczyste wymiany ciosów. Ze swojej strony mogę zapewnić, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, by w Zabrzu to Polska była górą - dodaje Jonak.

Bilety na "Wojak Boxing Night" w Zabrzu dostępne są na stronie eventim.pl >>

Podczas zabrzańskiej "Wojak Boxing Night" oprócz Damiana Jonaka wystąpią również Łukasz Maciec (15-1-1, 3 KO), Michał Starbała (5-0, 0 KO), Cezary Samełko (2-0, 1 KO) i boksujący w wadze półciężkiej Dawid Kostecki (38-1, 25 KO), dla którego kwietniowy start będzie powrotem na ring po poważnej operacji barku. - Po kontuzji barku nie ma już śladu, nie mogę doczekać się walki - mówi popularny "Cygan". - 21 kwietnia chcę przetestować swoją rękę w warunkach bojowych, a potem chcę już sprawdzić się z kimś ze światowego topu. Wiem, że stać mnie na zdobycie mistrzostwa świata, to mój cel i moje marzenie - zapewnia Dawid Kostecki.