Patronat medialny


 


Jonak

Damian Jonak (36-0-1, 21 KO) w rozmowie z Mateuszem Borkiem potwierdził odwołanie planowanej na 11 maja walki w Jastrzębiu Zdroju. Pięściarz, wysoko notowany w rankingach wagi junior ciężkiej, wyjaśnił, że przyczyną rezygnacji ze startu były kłopoty ze zdrowiem.

- Ten rok zaczął się dla mnie źle. Po grudniowej walce z Jacksonem Oseiem Bonsu cały czas mam jakieś problemy zdrowotne. Najpierw Achilles, potem jakieś zwyrodnienie kości w prawej dłoni, które niemiłosiernie mi dokucza, teraz kaletka w łokciu. W najbliższy piątek poddaję się zabiegowi w Piekarach Śląskich. Przez trzy tygodnie będę całkowicie wyłączony z treningu - powiedział Polsatsport.pl Jonak, odnosząc się przy okazji do informacji o ofercie walki z Williem Nelsonem na gali HBO.

- Znam tę propozycję. Amerykanie dali nam bardzo mało czasu na odpowiedź. Nie mogłem przyjąć tej walki, gdyż czeka mnie zabieg i przerwa w treningach - wyjaśnił Jonak. - A poza wszystkim, to naprawdę doceniam pracę Andrzeja Wasilewskiego, który umieścił mnie tak wysoko w rankingach największych organizacji. A ta walka byłaby zwykłym starciem rankingowym, nawet nie eliminatorem.

Pytany o swoje sportowe plany bokser ze Śląska odparł: - Na razie chyba będę chciał pozostać wolnym strzelcem. Nawet jak byłem związany z dotychczasowymi promotorami , to i tak przed każdą walką siadaliśmy z panami Wasilewskim i Wernerem do stołu i wspólnie z moimi doradcami ustalaliśmy szczegóły dotyczące konkretnego wydarzenia. Wiem, że dzięki Wasilewskiemu jestem wysoko w rankingach, ale już sam nie wiem czy kiedykolwiek dostanę walkę o pas. Walki z średniakami nic mi już nie dadzą. Nie chodzi mi o nabijanie rekordu. Chcę boksować dla ludzi i walczyć o ich szacunek. Potrzebuję walk z groźnymi rywalami nawet ryzykując porażki. Tylko walki z "kozakami" zapewniają podziw widowni i dobre pieniądze. Prawda jest taka, że ludzie pamiętają tylko wielkie ringowe wojny. I ja jestem na nie gotowy.

Cały tekst o sytuacji Damiana Jonaka przeczytać można na Polsatsport.pl >>{jcomments on}