Patronat medialny


 


Damian JonakAmerykańskie media donoszą, że kolejnym rywalem byłego mistrza świata trzech kategorii wagowych Miguela Cotto (37-4, 30 KO) ma być Carlos Molina (21-5-2, 6 KO), co może być dobrą wiadomością dla Damiana Jonaka (36-0-1, 21 KO). Walka Portorykańczyka z Meksykaninem ma odbyć się 5 października w Nowym Jorku.

Molina posiada aktualnie status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF w kategorii junior średniej, a pod koniec lipca miał zmierzyć się z panującym czempionem Ishe Smithem (21-5, 11 KO), jednak ten doznał kontuzji i pojedynek przełożono. Jeśli Molina zrezygnowałby ze swojej mistrzowskiej szansy na rzecz lepiej płatnego starcia z Cotto, to obowiązki oficjalnego pretendenta przejąłby najprawdopodobniej kolejny w rankingu Jonak.

Molina status obowiązkowego rywala dla panującego mistrza przejął kilka miesięcy temu od Gabriela Rosado, który pomimo zapewnionej rywalizacji o tytuł zdecydował się na przenosiny do wyższej kategorii wagowej i starcie z Giennadijem Gołowkinem. W tym roku Jonak stoczył jeden zwycięski pojedynek, a wiosną przeszedł operację łokcia. Jego powrót na ring planowany jest wstępnie na wrzesień. {jcomments on}