Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Damian Jonak- Będę bardzo szczęśliwy jeśli to moja kandydatura zostanie wybrana przez obóz Cotto - mówi Damian Jonak (36-0-1, 21 KO) o propozycji pojedynku z byłym mistrzem świata trzech kategorii wagowych Miguelem Cotto (37-4, 30 KO). Walka Polaka z Portorykańczykiem mogłaby się odbyć 5 października w Stanach Zjednoczonych.

- Na razie dowiedziałem się, że jestem jednym z kilku kandydatów do walki z Cotto. Osobiście bardzo chętnie stoczyłbym taki pojedynek, od zawsze bardzo podobał mi się styl walki Cotto i z wielką przyjemnością wziąłbym udział w takim wydarzeniu. Na razie dostałem w tej sprawie jeden telefon od Pana Andrzeja Wasilewskiego, wkrótce powinienem wiedzieć więcej - zdradza Jonak, który na razie spokojnie podchodzi do spekulacji na temat konfrontacji ze słynnym rywalem.

- Nie ma sensu ekscytować się na zapas taką walką, chociaż mam nadzieję, że to właśnie ja zostanę wybrany. Termin walki pasuje mi, rywal ma znane nazwisko, a ja chętnie podejmę takie wyzwanie. Wiem jednak, że nie wszystko w tej sprawie zależy od nas, ponieważ to obóz Cotto ostatecznie dobierze sobie przeciwnika - podsumowuje popularny na Śląsku pięściarz.