Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Nieaktywny od blisko roku Damian Jonak (37-0-1, 21 KO) potwierdził w rozmowie z ringpolska.pl, że wróci na ring 12 grudnia na gali w Radomiu. Notowany do niedawna w czołówkach rankingów wagi junior średniej 31-latek stoczy 8-rundowy pojedynek. Nazwisko jego rywala nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

- Chcę wrócić na ring, przede wszystkim dlatego, żeby pokazać wszystkim, że jestem wolnym zawodnikiem i sam decyduję o tym na jakiej gali walczę. Mój adwokat cały czas prowadzi korespondencję z promotorami w Stanach Zjednoczonych, jednak na razie negocjacje bardzo zwolniły, a ja założyłem sobie, że w tym roku stoczę jakąś walkę i zrealizuję swój plan - tłumaczy Jonak.

- Wcześniejsze rozmowy wstępnie zakładały, że wystąpię na gali, która odbędzie się 6 grudnia w Nowym Jorku, ale negocjacje ze stroną amerykańską przez pewien czas nie posuwały się do przodu. Nadal marzę o walkach ze światową czołówką i będę do tego dążył, ale w tej sytuacji chcę po prostu zachować aktywność - mówi Jonak, który kilka dni temu potwierdził swój występ w Radomiu.

- Bardzo chcę przypomnieć się kibicom i być aktywnym. O tym jak ważna jest aktywność przekonała chociażby gala w Krakowie, gdzie zawodnicy wracający po długich przerwach mieli w ringu duże problemy. Ja trenowałem sumiennie przez cały ostatni rok, więc mam nadzieję, że nie zardzewiałem. Po gali w Krakowie dostałem propozycję występu w Radomiu od zaprzyjaźnionej firmy i postanowiłem z niej skorzystać - tłumaczy pięściarz z Bytomia, który kilka miesięcy temu rozpoczął współpracę z amerykańskim trenerem Javanem "Sugarem" Hillem.

- Do tej walki będę przygotowywał się z trenerem Markiem Okroskowiczem. Trener Hill pracuje ze Stevensonem w USA, ale mam z nim kontakt, a na sali treningowej cały czas staram się wcielać w życie jego wskazówki. W Radomiu w moim narożniku będzie stał trener Okroskowicz. Nie mogę jeszcze podać nazwiska mojego przeciwnika, ponieważ mój występ na gali został potwierdzony niedawno i poszukiwania wciąż trwają. Tym razem kontroluję ten proces osobiście i pilnuję budżetu przeznaczonego na rywala, aby nie powtarzały się sytuacje z przeszłości, gdzie podawano informacje o dziesiątkach pięściarzy, którzy odmawiają walki ze mną - mówi były młodzieżowy mistrz świata WBC oraz posiadacz pasa WBA International.

Damian Jonak ostatni raz boksował w listopadzie ubiegłego roku, pokonując na gali w Jastrzębiu Zdroju Brytyjczyka Krisa Carslawa. Głównym wydarzeniem radomskiej imprezy będzie walka w kategorii ciężkiej pomiędzy byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Mariuszem Wachem (28-1, 15 KO) i Amerykaninem Travisem Walkerem (39-12-1, 31 KO).