Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

33-letni Walijczyk Bradley Pryce (35-18, 19 KO) będzie ostatecznie przeciwnikiem Damiana Jonaka (37-0-1, 21 KO) podczas organizowanej 12 grudnia gali w Radomiu. Dla pięściarza ze Śląska będzie to pierwszy ringowy występ po rocznej przerwie. Walkę zakontraktowano na osiem rund.

- Miałem z nim już stoczyć pojedynek w poprzednim roku w Jastrzębiu, ale wybrał wtedy lepszą pod względem finansowym ofertę. Bił się z Siergiejem Rabczenko o pas mistrza Europy. Przegrał na punkty. Pryce rywalizował z wieloma dobrymi pięściarzami. Bilansu nie ma imponującego, ale jak już przegrywał to zwykle na punkty. Ja z kolei w tym roku jeszcze ani razu nie wychodziłem do ringu. Mogłem sobie wybrać jakiegoś słabeusza, ale nie chciałem tego robić - skomentował wybór rywala notowany do niedawna w czołówkach światowych rankingów wagi junior średniej Jonak.

Pryce w przeszłości zdobywał m.in. tytuł WBO Inter-Continental oraz pas mistrzowski Wspólnoty Brytyjskiej. Walijczyk w tym roku zanotował trzy bokserskie występy, boksując ostatni raz w listopadzie. Głównym wydarzeniem gali w Radomiu będzie pojedynek wagi ciężkiej pomiędzy Mariuszem Wachem (28-1, 15 KO) i Travisem Walkerem (39-12-1, 31 KO).

http://www.youtube.com/watch?v=KHxzqeZ1YHg