Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Damian Jonak i Ewa Brodnicka boksować będą w głównych walkach gali Tymex Boxing Promotion, która odbędzie się 16 maja w Inowrocławiu. - Dla pozostałych pięściarzy będzie to czas powrotów i weryfikacji - mówi organizator Mariusz Grabowski. Transmisja w telewizji Polsat.

W 10-rundowym pojedynku Damian Jonak (38-0-1) spotka się z Tunezyjczykiem Ayoubem Nefzi (23-4-1), który przygotowuje się w Belgii. - Będzie to jubileuszowa 40 walka Damiana na zawodowych ringach, a przeciwnik wymagający i bardzo nieprzewidywalny. Faworytem jest Jonak, ale ciężko będzie mu wygrać przed czasem - powiedział szef grupy Tymex Mariusz Grabowski.

Boks w najlepszym wydaniu wraca po dłużej nieobecności do Inowrocławia. Publiczności nie zawiodą dwie ofensywnie walczące zawodniczki Ewa Brodnicka (7-0) i Włoszka Monica Gentili (4-2). - Tak agresywnej rywalki jeszcze Ewa nie miała, ona w ogóle nie cofa się, ciągle chce atakować. Będzie to świetna walka dla kibiców, pełna ciosów i emocji, jak kiedyś pojedynek ofensywnych Ariela Krasnopolskiego i Krzysztofa Cieślaka w Legionowie. Tam przez nokaut wygrał Cieślak - przypomniał promotor.

Krzysztof Cieślak (22-5) i Marcin Siwy (10-0) zadebiutują na gali organizowanej przez Mariusza Grabowskiego. Ich rywalami będą Rumun Oszkar Fiko (11-11) i Chorwat Vjekoslaw Bajić (9-10). - Dla wielu zawodników gala w Inowrocławiu będzie możliwością powrotu do boksu, ale też weryfikacją sportowych możliwości i planów. Po rocznej przerwie w ringu znów pokaże się były Młodzieżowy Mistrz Świata IBF Krzysztof Cieślak. Tuż przed galą kończy 30 lat, a więc jest w dobrym wieku i zapewne będzie chciał udowodnić, że niektórzy zbyt wcześnie go skreślili, a on sam nie zamierza kończyć kariery. Marcin Siwy podpisał kontrakt z moją grupą, potrzebowaliśmy zawodnika wagi ciężkiej, którego stać na równe walki z krajową czołówką. Na razie ma rywala na przetarcie, potem większe wyzwania, oczywiście o ile zda ten egzamin - powiedział właściciel teamu Tymex Boxing Promotion.

Chorwackich przeciwników będą mieli też kolejny nowy bokser w ekipie Mariusza Grabowskiego - Michał Żeromiński (7-2) oraz Nikodem Jeżewski (9-0-1). - Michał wraca po porażce z Łukaszem Maćcem, zaś Nikodem po niespecjalnym występie na poprzedniej gali w Radomiu. Ma szansę na rehabilitację. Dobre sparingi z byłym Mistrzem Świata Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem pokazały, że jest na odpowiedniej drodze, by zacząć mierzyć się z silnymi bokserami. Żeromiński też ma swoje ambitne plany. Czas aby zaczęli je realizować - dodał.

Co ciekawe w 2003 roku Ivo Gogosevic, z którym spotka się Michał Żeromiński, zajął 2 miejsce w wadze -57 kg w turnieju juniorskim w bośniackim Mostarze, a kategorię niżej triumfował Krzysztof Cieślak, wygrywający wtedy przed czasem.

Spokojnie rekord zawodowy będzie budował Michał Leśniak (1-0), na co dzień trenujący w Dzierżoniowie z Piotrem Wilczewskim. W drugiej walce spotka się z Węgrem Janosem Vaasem (6-15-1).
Kolejna gala Tymexu już za miesiąc - 19 czerwca. Wystąpi na niej m.in. Michał Gerlecki, który obecnie przebywa w Finlandii i sparuje z doświadczonym Juho Haapoją, byłym pretendentem do tytułu Mistrza Europy wagi junior ciężkiej. - Dla Michała pojawiają się coraz ciekawsze propozycje, np. walka pod koniec maja w Kanadzie. Koliduje ona z terminem czerwcowym, ale w niedalekiej przyszłości poszukamy nowej szansy na zagranicznych galach. Taką szansę dostawać będą też inni nasi bokserzy.

Sprzedaż biletów na galę 16 maja w Inowrocławiu - ebilet.pl, salony sieci Empik oraz w hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Niepodległości 4 i Krytej Pływalni Wodny Park przy ul. Toruńskiej 46-48.