Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Dariusz Sęk (16-0-1, 6 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Witalija Rusala (27-4, 19 KO) w głównym wydarzeniu gali boksu w Rzeszowie. Po 10 rundach sędziowie jednogłośnie orzekli jego zwycięstwo w stosunku: 98-92, 99-91 i 99-91.

25-letni Polak od początku pojedynku narzucił swoje warunki walki. Sęk kontrolował sytuację w ringu prawym prostym i co jakiś czas atakował zrywami, skutecznie podkręcając tempo. Pod koniec rundy trzeciej Rusal po przyjęcie kilku mocniejszych ciosów wycofał się do głębokiej defensywy i przez moment wydawało się, że jest zamroczony. Ukraińcowi pomógł jednak gong kończący starcie.

Sęk bardzo dobrze rozpoczął piątą odsłonę atakując przyciśniętego do lin rywala efektownymi seriami. W dalszej części tej rundy polski pięściarz kilka razy dał się zaskoczyć ciosem sierpowym przeciwnika nad zbyt nisko opuszczoną prawą ręką, ale w końcówce kilka razy ładnie skontrował Rusala.

W kolejnych starciach Sęk walczył już na co raz większym luzie, kontrolował przebieg wydarzeń w ringu i skutecznie punktował rywala, na którego twarzy coraz bardziej widoczne były ślady walki. Sęk wielokrotnie trafiał czystymi, mocnymi ciosami, ale Rusal imponował niesamowitą odpornością. Najbliżej nokautu było w ostatniej odsłonie, po potężnym prawym kontrującym polskiego pięściarza, ale i wtedy Rusal zdołał się obronić przed porażką przed czasem.