Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny

Dariusz Sęk (24-2-1, 8 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Pedro Otasem na gali Polsat Boxing Night w Łodzi. Wszyscy sędziowie punktowali 100-90 dla Polaka.

W pierwszych minutach Sęk narzucił Brazylijczykowi swój styl walki, zepchnął rywala do obrony i trafiał mocnymi ciosami w różnych płaszczyznach. Otas sporadycznie rzucał się do ataku, ale jego chaotyczne akcje były bardzo nieskuteczne.

W kolejnych rundach Brazylijczyk starał się wywierać presję na Polaku, ale niewiele z tego wynikało. Sęk boksował na biegu wstecznym, ale kontrolował tempo walki i trafiał idącego do przodu przeciwnika.

Sęk ostrzej ruszył do ataku w dziewiątej rundzie, a kiedy przyparł Otasa do lin i zasypał serią ciosów, wydawało się, że pojedynek był bardzo bliski przerwania. Ostatecznie Brazylijczyk dotrwał do końcowego gongu. Dla Sęka była to trzecia tegoroczna wygrana.