Patronat medialny


 


Dawid Kostecki

Amerykanin Byron Mitchell (29-8-1, 22 KO) będzie rywalem Dawida Kosteckiego (37-1, 4 KO) 3 grudnia podczas gali boksu zawodowego "Wojak Boxing Night" w warszawskim hotelu Hilton. Zwycięzca pojedynku zejdzie z ringu z mistrzowskimi pasami WBA Inter-Continental i WBC Baltic wagi półciężkiej. 38-letni "Aligator" z Florydy, który w swojej karierze dwukrotnie (w latach 1999 i 2001 roku) sięgał po tytuł mistrza świata kategorii super średniej, ostatnią walkę stoczył w miniony wtorek, nokautując w drugiej rundzie swojego rodaka Shannona Millera.

- Mitchell to doświadczony przeciwnik, walczył z takimi gwiazdami jak Joe Calzaghe czy Zsolt Erdei, a w ringu na pewno widział już wszystko. Uważam jednak, że jestem w takim gazie, że na dzień dzisiejszy Mitchell, który mistrzem był 10 lat temu, to nie jest moja liga. Jestem w znakomitej formie i skończę go przed czasem. Myślę o walce o tytuł mistrza świata, więc takie pojedynki muszę po prostu wygrywać w dobrym stylu - mówi notowany w czołówce światowych rankingów Kostecki.

Oprócz popularnego "Cygana" na gali w Warszawie wystąpią: Paweł Głażewski, Izuagbe Ugonoh, Krzysztof Zimnoch, Krzysztof Głowacki i Kamil Łaszczyk.

Wkrótce na ringpolska.pl obszerny wywiad z Dawidem "Cyganem" Kosteckim...