Patronat medialny


 


Dawid KosteckiW głównym wydarzeniu gali "Wojak Boxing Night" organizowanej w warszawskim hotelu "Hilton", Dawid Kostecki (38-1, 25 KO) znokautował w czwartej rundzie Byrona Mitchella (29-9-1, 22 KO) i obronił tym samym pasy WBA Inter-continental oraz WBC Baltic wagi półciężkiej. Do momentu przerwania walki Polak zdecydowanie prowadził na punkty.

Od pierwszej rundy widoczna była duża przewaga szybkości "Cygana", który seriami ciosów bitymi w różnych płaszczyznach zaskakiwał doświadczonego rywala. Amerykanin próbował się odgryzać, jednak to tylko pobudzało pięściarza grupy 12 Round KnockOut Promotions, który pozostawał czujny w defensywie i bardzo skuteczny przy kontratakach.

Pojedynek zakończył się w czwartej rundzie, kiedy to Kostecki doprowadził do celu dwa kolejne potężne prawe sierpowe, które powaliły na deski byłego mistrza świata wagi super średniej. Mitchell próbował się podnieść, ale sędzia ringowy wyliczył przybysza zza Oceanu do dziesięciu. Dla Polaka była to trzecia tegoroczna wygrana. {jcomments on}