Patronat medialny


 


Kostecki30 czerwca Dawid Kostecki (39-1, 25 KO) zmierzy się ze słynnym Royem Jonesem Jr (55-8, 40 KO). Walka w kategorii półciężkiej odbędzie się w Gdańsku lub Łodzi.

- Jeszcze nie podpisaliśmy dokumentów, ale jesteśmy dogadani dżentelmeńsko. Walka rzeczywiście odbędzie się ostatniego dnia czerwca, ale szczegóły jeszcze musimy dogadać - mówi promotor polskiego boksera z grupy KnockOut Promotions - Andrzej Wasilewski i dodaje, że wiodącym organizatorem będzie grupa Square Ring i stojący za nią John Wirt, wspólnik Jonesa Jr. Kibice przed telewizorami pojedynek będą mogli śledzić za pomocą pay per view.

- Przeważająca część ewentualnych zysków będzie należała do strony amerykańskiej. Dawid też zarobi godziwe pieniądze, ale nie takie jakie można byłoby sobie wyobrazić - twierdzi Wasilewski. - Spełnia się jedno z moich marzeń. Na szczęście zostało odpowiednio dużo czasu, żeby dobrze się przygotować - twierdzi sam Dawid.

Do dopięcia szczegółów jeszcze kawałek drogi, ale już dzisiaj z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że ci, którzy postanowią zaoszczędzić na bilecie i będą chcieli obejrzeć to wydarzenie w telewizji, też muszą sięgnąć do kieszeni. Organizatorzy chcą sprzedawać prawa do oglądania walki, podobnie jak było to w przypadku gali z udziałem Tomasza Adamka i Witalija Kliczki, czyli w systemie pay per view. W tej chwili trudno jednak podać nawet przybliżone koszty. Nieco więcej dowiemy się jutro, bo właśnie w środę Roy Jones spodziewany jest w Polsce.

Więcej o walce Kostecki - Roy Jones Jr we wtorkowym "Przeglądzie Sportowym".