onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Jones KosteckiDawid Kostecki (39-1, 25 KO) poświęcił wszystko przygotowaniom do walki z legendarnym Royem Jonesem Jr (55-8 40KO). Pięściarz grupy KnockOut Promotions nie ogląda telewizji, nie odwiedza ulubionych stron internetowych, ani nie śledzi toczących się od zeszłego tygodnia na terenie Polski mistrzostw Europy w piłce nożnej.

- Ciężko omijać takie piłkarskie emocje, ale ja całkowicie się odciąłem. Podczas meczu otwarcia toczyłem sparing. Słyszałem tylko jak wszyscy dookoła cieszyli się po bramce, a sam widziałem kawałek drugiej połowy. Walka z Jonesem jest zbyt ważna, nie zaprzątam sobie głowy żadnymi innymi sprawami - opowiada Kostecki, który dzisiaj będzie trzymał kciuki za polskich piłkarzy w starciu z Rosją.

- Rozpocząłem właśnie drugi tydzień sparingów. Wyjechał Francuz Doudou Ngumbu, który przyjął kilka mocnych ciosów. Teraz mam do dyspozycji dwóch sparingpartnerów a forma cały czas rośnie - zakończył wysoko notowany w światowych rankingach Polak.

Do walki Jonesa z Kosteckim dojdzie 30 czerwca w łódzkiej hali Atlas Arena. Podczas tej samej gali wystąpią także Artur Szpilka (11-0, 9 KO) i Rafał Jackiewicz (40-10-1, 20 KO).{jcomments on}