onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Kostecki RJJJohn Wirt - prezydent Square Ring - będzie procesował się z KnockOut Promotions o "właściwe zadośćuczynienie" strat poniesionych w związku z aresztowaniem Dawida Kosteckiego (39-1, 25 KO) przed planowaną na 30 czerwca walką z Royem Jonesem Juniorem (56-8, 40 KO). "Cygan" miał zmierzyć się z Jonesem w pojedynku transmitowanym w systemie PPV, a blisko 82% wpływów ze sprzedaży transmisji miało trafić do reprezentującej Amerykanina stajni. Wirt ocenia, że wskutek zatrzymania Kosteckiego i zastąpienia go Pawłem Głażewskim (17-1, 4 KO) jego firma straciła... 1 milion dolarów.

Szef Square Ring utrzymuje, że polska strona zapewniała go, iż Kostecki zostanie tymczasowo zwolniony z więzienia na czas walki, a szanse na taki rozwój sytuacji oceniała na 90%.

Wszczęciu procesu próbował jeszcze w tym tygodniu zapobiec współpracujący z KnockOut Promotions prawnik i promotor bokserski  Leon Margules, jednak jego starania nie przyniosły rezultatów i ostatecznie wkrótce zainteresowane strony będą musiały spotkać się w sądzie na Florydzie.{jcomments on}