Patronat medialny


 

Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) przygotowuje się do walki w obronie tytułu mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej z Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO). Pod koniec września Polka przeniesie swój obóz treningowy na Florydę. Pojedynek ma odbyć się 24 października w Las Vegas.

- Teraz trenuję w Warszawie z moim amerykańskim trenerem Gusem Currenem, ale pod koniec miesiąca przeniesiemy się do USA. Chcemy tam czekać na walkę i dobrze przejść okres aklimatyzacji - powiedziała Brodnicka w rozmowie z IFL TV.

- To na pewno będzie świetna walka. Mikaela robi sporo szumu na Twitterze, ale ja nie odpowiadam na jej zaczepki, ponieważ chcę się przede wszystkim dobrze przygotować do tego pojedynku. Do naszej walki dojdzie pod koniec przyszłego miesiąca, z tego co słyszałam będzie to 24 października - dodaje zawodniczka, która niedawno podpisała kontrakt z grupą Matchroom Boxing.

Mayer jest oficjalną pretendentką do tytułu World Boxing Organization. Dla Polki będzie to pierwsza walka poza granicami Polski na zawodowych ringach. Mayer z kolei po raz pierwszy w karierze zaboksuje o mistrzowski pas.