Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

- Rozpoczynam kolekcjonowanie pasów - zapowiada Ewa Piątkowska (6-0, 4 KO), która już 10 kwietnia na gali Wojak Boxing Night w Gliwicach przystąpi do walki o prestiżowy pas WBC Silver wagi super lekkiej. Popularna "Tygrysica" aktualnie szlifuje formę przed występem przed śląską publicznością na obozie z Zakopanem.

- Obecnie kończę obóz w Zakopanem, na którym robiłam nasze standardowe treningi. Niestety krótki czas, jaki pozostał do gali, nie pozwala mi na chodzenie w wysokie góry, ale praca i tak jest ciężka. W środę będę już w naszym warszawskim gymie. Wciąż czekam na nazwisko przeciwniczki. Mieliśmy ostatnio zawirowania związane z galą, ale wszystko skończyło się dobrze i promotorzy już aktywnie szukają przeciwników - mówi pięściarka klasyfikowana w czołówkach rankingów federacji WBA i WBC.

- 10 kwietnia w Gliwicach zaboksuję o pierwszy pas mistrzowski w mojej karierze. Wraz z promotorami i trenerem Łapinem zastanawialiśmy się, który z pasów będzie najcenniejszy i najbardziej odpowiedni na ten etap kariery. Stwierdziliśmy, że najlepszą w tej chwili zawodniczką na świecie w mojej kategorii wagowej jest Klara Svensson i będziemy dążyć do walki z nią - tłumaczy Piątkowska.

- Klara boksuje na początku maja o regularny pas WBC, więc zdobycie WBC Silver ustawia mnie i mój team w komfortowej sytuacji, dając nam silną kartę przetargową. Dodatkowo kwietniowa wygrana da mi duży awans w rankingach, co pozwoli nam atakować pozostałe pasy prestiżowych federacji. Jestem szczęśliwa, że po stoczeniu zaledwie czterech walk w grupie Sferis Knockout Promotions dostaję szansę walki o tak prestiżowy tytuł. Jest to dowód na to, że promotorzy we mnie wierzą i chcą we mnie inwestować. Dziękuję im za taką szansę - mówi najwyżej klasyfikowana polska pięściarka bez podziału na kategorie wagowe.

- Żadna Polka nie była nigdy posiadaczką pasa WBC, co jest dla mnie dodatkową motywacją. Moim celem długofalowym i zarazem największym marzeniem jest zgromadzenie wszystkich czterech pasów prestiżowych federacji, co dotychczas udało się tylko Cecilii Braekhus. Podporządkowałam swoje życie boksowi i mam świetny sztab szkoleniowy, więc jest to dla mnie jak najbardziej realna perspektywa - podsumowuje Piątkowska, która ostatni raz boksowała w styczniu, pewnie pokonując byłą mistrzynię Europy Sabrinę Giuliani.

Na gali w Gliwicach oprócz Piątkowskiej, kolejną zawodową walkę stoczy m.in. mistrz Polski wagi ciężkiej Marcin Rekowski (15-1, 12 KO), a do pojedynku o młodzieżowy pas WBC stanie Przemysław Runowski (8-0, 2 KO).

http://www.youtube.com/watch?v=tiVbs-z1Bc8