Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

10 kwietnia na gali Wojak Boxing Night w Gliwicach do walki o pas WBC Silver przystąpi Ewa Piątkowska (6-0, 4 KO). Zawodniczka grupy Sferis KnockOut Promotions, która w styczniu pokonała byłą mistrzynię Europy Sabrinę Giuliani, po raz pierwszy wystąpi na dystansie dziesięciu rund.

- Cały czas czekam na potwierdzenie nazwiska rywalki, kontrakt do jednej pięściarki z Francji został wysłany już dwa tygodnie temu, ale ona zwleka z podpisaniem umowy. Moją przeciwniczką na pewno będzie Europejka. Jesteśmy na ostatniej prostej przed walką, więc lada dzień to nazwisko zostanie oficjalnie podane do wiadomości - mówi najwyżej notowana polska pięściarka.

- Przygotowania są już na finiszu, przede mną ostatnie dwa sparingi. Forma jest coraz wyższa, treningi były naprawdę mocne. Cieszę się, że będę mogła pokazać się po raz pierwszy przed śląską publicznością. Jest tam na pewno kilku moich znajomych z czasów grania w rugby, którzy będą chcieli wybrać się na tę galę - zapowiada "Tygrysica".

- Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć pas WBC Silver, a potem będziemy dążyć do pojedynku ze Szwedką Klarą Svensson. Chcę, aby kolejne miesiące były naprawdę intensywne i ambitne pod względem sportowych wyzwań - podsumowuje Piątkowska, która na zawodowych ringach rywalizuje od dwóch lat.

Główną atrakcją gali w Gliwicach będzie powrót na ring mistrza Polski wagi ciężkiej Marcina Rekowskiego (15-1, 12 KO), który skrzyżuje rękawice z Nigeryjczykiem Gbengą Oluokunem (19-11, 12 KO).

http://www.youtube.com/watch?v=tGSqDeX9vXc

Kup bilety na galę Wojak Boxing Night w Gliwicach >>