Patronat medialny


 


W ostatniej walce bokserskiej gali w Gliwicach Ewa Piątkowska (6-0, 4 KO) pokonała Kenijkę Jane Kavulani (16-12-2, 6 KO), zdobywając tym samym pas WBC Silver w kategorii super lekkiej. 

Polka od pierwszych sekund starała się kontrolować wydarzenia w ringu, wykorzystując przewagę zarówno techniki jak i zasięgu ramion. Piątkowska spokojnie punktowała przeciwniczkę lewym prostym i zapisała pierwsze starcie na swoim korzyść. W drugiej odsłonie faworytka publiczności ruszyła do ofensywy i trafiła kilkukrotnie na korpus. Zawodniczka z Afryki wyraźnie odczuła te uderzenia, jednak zdołała przetrwać kryzys.

W kolejnych minutach w ringu działo się niewiele. Kavulani nie potrafiła znaleźć skutecznego sposobu na zagrożenie Polce, z kolei Piątkowska nie podejmowała zbędnego ryzyka, polegała przede wszystkim na ciosach prostych lewą ręką, dokładając od czasu do czasu do swojego repertuaru prawe proste. Po dziesięciu rundach arbitrzy punktowi wytypowali jednogłośne zwycięstwo zawodniczki Sferis Knockout Promotions.