Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Wygląda na to, że jedna kwestia nie została jeszcze ustalona przed walką pomiędzy Ewą Piątkowską (7-0, 4 KO) i Ewą Brodnicką (8-0, 2 KO). Pięściarki próbują uzgodnić w jakich rękawicach będą boksować - Piątkowska chce rękawic 8-uncjownych, z kolei Brodnicka preferuje rękawice 10-uncjowe.

- W tym roku Europejska Unia Boksu zarekomendowała w trosce o zdrowie kobiet toczenie walk w rękawicach 10-uncjowych. Nie zdążyliśmy jeszcze tego zaktualizować w naszym regulaminie dostępnym w internecie, to jest nasz błąd, ale zgodnie z naszymi przepisami, ta walka powinna odbyć się w rękawicach 10-uncjowych. Jeśli jednak obie strony wyrażą taką wolę, to pojedynek może się odbyć w rękawicach 8-uncjowych - wyjaśnił Krzysztof Kraśnicki, szef Wydziału Boksu Zawodowego w Polsce.

- Moim zdaniem Piątkowska po prostu nie chce tej walki i ciągle coś wymyśla. Europejska federacja w swoich walkach mistrzowskich nakazuje boksowanie w rękawicach 10-uncjownych. W ostatnich walkach obie boksowałyśmy w rękawicach 10-uncjowych. Na początku tego roku informował nas o tym pan Kraśnicki, że teraz będziemy walczyć w dziesiątkach, więc nie rozumiem skąd pomysł Ewy na walkę w ósemkach. Poszłam jej na rękę z kategorią wagową i ilością rund, ale tym razem nie zamierzamy już ustąpić - skomentowała sytuację Brodnicka.

- Korespondowałam w tej sprawie z EBU i faktycznie w walkach mistrzowskich jest konieczność boksowania w dziesiątkach, ale w pojedynkach rankingowych, gdzie stawką nie będzie żaden pas, EBU nie ma żadnego problemu, żeby pojedynki odbywały się w ósemkach. Podobnie jest chociażby w federacji amerykańskiej czy federacji WBO - argumentuje z kolei Piątkowska.

Walka Piątkowska - Brodnicka ma być częścią zaplanowanej na 26 września gali Polsat Boxing Night. Pięściarki mają skrzyżować rękawice na dystansie ośmiu rund w kategorii do 63,5 kg.

http://www.youtube.com/watch?v=9QtYFrjMR04