Patronat medialny


 


Jest już pewne, że niedawna pretendentka do tytułu mistrzyni świata Marie Riederer (15-3-1, 10 KO) będzie przeciwniczką Ewy Piątkowskiej (7-1, 4 KO) w walce o mistrzostwo Europy wagi półśredniej. Pojedynek odbędzie się 27 listopada podczas gali w Rzeszowie.

- Cieszę się, że to właśnie Riederer będzie moją rywalką. Według mnie jest ona lepszą pięściarką niż Ornella Domini, z którą miałam boksować wcześniej. Niemka preferuje ofensywny boks, więc walka na pewno będzie efektowna - mówi Piątkowska, która w tym roku zdobyła także srebrny pas mistrzowski WBC w kategorii lekkiej.

Pojedynek Piątkowskiej z 27-letnią Niemką będzie pierwszą na polskiej ziemi walką o prestiżowy tytuł w zawodowym boksie kobiet. 31-letnia "Tygrysica" ma także szanse zostać pierwszą Polską, która sięgnie po mistrzostwo Europy. 

Słynąca z mocnego uderzenia Riederer w trakcie trwającej blisko dekadę zawodowej kariery zdobywała pas WIBF, który w przeszłości należał m.in. do Agnieszki Rylik. W ostatnich dwóch walkach Niemka mierzyła się z należącymi do ścisłej światowej czołówki Klarą Svensson i Swietłaną Kułakową.

Dla Piątkowskiej, która jest najwyżej klasyfikowaną polską pięściarką w światowych rankingach, będzie to największe wyzwanie na zawodowych ringach. Podczas gali w Rzeszowie kibice będą także mogli emocjonować się walkami z udziałem m.in. Michała Cieślaka (10-0, 6 KO), Marka Matyi (10-0, 4 KO) i Przemysława Runowskiego (9-0, 2 KO).

Kup bilety na galę w Rzeszów Boxing Night >>