Patronat medialny


 


27 listopada na gali w Rzeszowie Ewa Piątkowska (7-1, 4 KO) zmierzy się z doświadczoną Marie Riederer (15-3-1, 10 KO) w walce o mistrzostwo Europy wagi półśredniej. Polka wierzy, że wygrana z Niemką mocno ją przybliży do pojedynku z Cecilią Braekhus, najlepszą pięściarką świata bez podziału na kategorie wagowe.

- Wiem, że do walki z Braekhus zawsze ustawia się kolejka, ale myślę, że wygrana z tak mocną przeciwniczką jak Riederer ustawi mnie w dobrej pozycji. Od kiedy zaczęłam boksować, to marzyłam o pojedynku z Braekhus. Teraz po raz pierwszy wystąpię w jej kategorii wagowej i liczę, że już wkrótce dostanę swój wymarzony pojedynek - mówi Piątkowska.

- Cieszę się, że mam szansę zostać pierwszą Polką, która sięgnie po mistrzostwo Europy. Rywalka będzie bardzo wymagająca, ale tylko dzięki takim walkom można coś osiągnąć. Chcę przede wszystkim dać kibicom dobry pojedynek. Ludzie muszą dostawać widowisko, walki muszą im zapadać w pamięć i postaram się, żeby moje starcie z Riederer, która ma czym uderzyć i walczy bardzo ofensywnie, było jednym z takich pojedynków - przekonuje pięściarka grupy Sferis KnockOut Promotions.

Podczas gali w Rzeszowie kibice będą także mogli emocjonować się walkami z udziałem m.in. Michała Cieślaka (10-0, 6 KO), Marka Matyi (10-0, 4 KO) i Przemysława Runowskiego (9-0, 2 KO).

Kup bilety na galę w Rzeszów Boxing Night >>