Patronat medialny


 


9 grudnia na gali organizowanej w Nykoping kolejną zawodową walkę stoczy Mikaela Lauren (27-4, 12 KO). Dla Szwedki ma być to ostatni ringowy występ przed pojedynkiem z mistrzynią świata WBC wagi super półśredniej Ewą Piątkowską (10-1, 4 KO).
 
- Nie mogę doczekać się powrotu na ring. To dla mnie bardzo ważne, żeby zakończyć ten rok zwycięstwem. Nie czerpałam przyjemności z ostatniej walki, nie lubię tego uczucia, dlatego potrzebuję poczuć smak zwycięstwa - mówi Lauren, która we wrześniu przegrała z Klarą Svensson pojedynek o tymczasowy tytuł mistrzyni świata kategorii półśredniej.
 
- W mojej wadze wciąż jeszcze z nikim nie przegrałam. Wrócę zwycięstwem w grudniu, a potem chcę walczyć z Ewą Piątkowską. Ona ma pas, który należy do mnie. Moim celem jest jak najszybsza walka z nią, a potem chciałabym zunifikować tytuły z Hanną Gabriel - zapowiada Szwedka.
 
Piątkowska pas World Boxing Council dzierży od września. Pięściarka Sferis KnockOut Promotions w pojedynku o najbardziej prestiżowy tytuł w zawodowym boksie pokonała Aleksandrę Magdziak-Lopes.