onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Fiodor Czerkaszyn (12-0, 8 KO) i Marek Matyja (16-1-1, 7 KO) rozpoczną w przyszłym tygodniu wspólne sparingi przed występami na gali Knockout Boxing Night #7, która odbędzie się 6 lipca w Rzeszowie.

29-letniego Matyję czeka tam konfrontacja z Pawłem Stępniem (12-0, 11 KO) o pas mistrza Polski wagi półciężkiej, zaś Czerkaszyn skrzyżuje rękawice z Australijczykiem Wesem Capperem (20-2-1, 12 KO). Obie walki zostały zakontraktowane na dziesięć rund.

- Obaj na tych sparingach skorzystamy. Ja trochę przypominam stylem Stępnia, z kolei Marek odpowiada mniej więcej stylowo mojemu rywalowi. Przed galą w Rzeszowie przyjedzie do nas na sparingi także doświadczony Ukrainiec, z którym jeszcze nie mieliśmy okazji sparować - mówi 23-letni Czerkaszyn, który w ostatnim zawodowym występie wygrał z byłym mistrzem świata Kassimem Oumą.

Główną atrakcją gali w Rzeszowie będzie ekscytująco zapowiadający się pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Izuagbe Ugonohem (18-1, 15 KO) i Łukaszem Różańskim (10-0, 9 KO). Impreza odbędzie się na stadionie Stali Rzeszów i będzie połączona z obchodami 75-lecia klubu ze stolicy Podkarpacia.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 7 w Rzeszowie >>