Patronat medialny


 


 

26 października na gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu trzeci tegoroczny pojedynek stoczy Fiodor Czerkaszyn (13-0, 8 KO). Utalentowany 23-latek boksujący w wadze średniej podejmie największe wyzwanie w zawodowej karierze i zmierzy się z Guido Nicolasem Pitto (26-6-2, 8 KO).

- Wiem, że on przyjedzie do Polski nastawiony na wojnę. Nie będzie uciekał, tylko zrobi wszystko, żeby ze mną wygrać. Chce pokazać w tej walce widowiskowy boks, pokazać się z dobry strony i iść do przodu - mówi Czerkaszyn.

W tym roku podopieczny trenera Fiodora Łapina wygrał już z byłym mistrzem świata Kassimem Oumą oraz dużo wyżej notowanym Australijczykiem Wesem Capperem. Pięściarz grupy KnockOut Promotions nie ukrywa, że czeka na coraz większe ringowe wyzwania.

- Chcę bardzo szybko się rozwijać. Był Capper, teraz jest Pitto. To naprawdę dobry zawodnik. Tocząc walki z wymagającymi rywalami, będę stawiał kroki do przodu. Chcę wygrywać te walki bardzo wyraźnie i pokazywać, że jestem gotowy na jeszcze więcej - przekonuje pięściarz urodzony na Ukrainie.

Czerkaszyn przyjechał do Polski dwa lata temu. 23-latek jest bardzo zadowolony z tego, jak od tego czasu rozwinęła się jego bokserska kariera.

- Czuję dużą różnicę, w ciągu tych dwóch lat rozwinąłem się jako pięściarz, ale przede wszystkim jako człowiek. Główna w tym zasługa trenera Łapina, który poświęca nam na sali bardzo dużo czasu. Dyscyplina i duży wysiłek, który wkładamy w codzienną pracę rozwijają nas. Poza tym mam za sobą kilka świetnych obozów, wiele sparingów, zacząłem oglądać więcej walki i mocniej interesować się dyscypliną. Czuję, że bardzo się rozwinąłem, ale wciąż jest wiele rzeczy do nauki - podsumowuje Czerkaszyn.

Główną atrakcją KBN 8 w Sosnowcu będzie powrót na ring Artura Szpilki, który skrzyżuje rękawice z Włochem Fabio Tuiachiem. Kibice zobaczą także rewanż na szczycie polskiej wagi półciężkiej pomiędzy Pawłem Stępniem i Markiem Matyją.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >>