Patronat medialny


 


W pojedynku poprzedzającym walkę wieczoru gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu, Fiodor Czerkaszyn (14-0, 9 KO) pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Guido Nicolasa Pitto (26-7-2, 8 KO).

23-latek świetnie wszedł w pojedynek i już w pierwszych sekundach trafił mocnym ciosem z lewej ręki na wątrobę. Chwilę później Czerkaszyn upolował Argentyńczyka prawym sierpowym, po którym Pitto zachwiał się na nogach.

Kolejne celne uderzenie z prawej ręki Czerkaszyna sprawiło, że Pitto nieoczekiwanie znalazł się na deskach. Oszołomiony Argentyńczyk wstał, jednak został zasypany serią ciosów przez zawodnika KnockOut Promotions. Narożnik Pitto, widząc bezradność swojego pięściarza, rzucił ręcznik i poddał walkę.

Dla Pitto, który na zawodowych ringach wygrywał m.in. z Jackiem Culcayem, była to dopiero druga porażka przed czasem w karierze. Wcześniej został zastopowany jedynie przez Zaurbeka Bajsansgurowa w dwunastej rundzie.

Czerkaszyn odniósł trzecie tegoroczne zwycięstwo. Kolejny pojedynek 23-latek ma stoczyć już 30 listopada w Zakopanem, jednak ten występ jest zagrożony przez kontuzję prawej dłoni.