onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Fiodor Czerkaszyn (14-0, 9 KO) wystąpi na gali Knockout Boxing Night 9, która zostanie zorganizowana w eksluzywnym kompleksie Nosalowy Dwór w Zakopanem. 23-letni pięściarz grupy KnockOut Promotions stoczy kolejny pojedynek 30 listopada, pomimo urazu prawej dłoni.

Czerkaszyn nabawił się kontuzji w trakcie przygotowań do październikowej gali w Sosnowcu. Przez kilka tygodni podopieczny Fiodora Łapina podczas treningów musiał oszczędzać prawą rękę, jednak nie przeszkodziło mu to w przygotowaniu świetnej formy.

W ostatnim występie 23-latek znokautował już w pierwszej rundzie doświadczonego Argentyńczyka Guido Nicolasa Pitto. Był to największy sukces Czerkaszyna na zawodowych ringach. Nazwisko jego kolejnego rywala zostanie oficjalnie potwierdzone niebawem.

Główną atrakcją tej imprezy będzie pojedynek dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (57-4-1, 39 KO) z Taylorem Mabiką (19-4-1, 10 KO). "Diablo" w przypadku wygranej może zapewnić sobie prawo do walki o wakujący tytuł mistrzowski federacji WBC.