Patronat medialny


 


Argentyńczyk Jose Gregorio Ulrich (17-3, 6 KO) będzie przeciwnikiem Mateusza Masternaka (42-5, 28 KO) w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night Extra w Łodzi. 28-latek to były posiadacz pasa WBC Latino wagi junior ciężkiej. Dla "Mastera", który w przeszłości dzierży tytuł mistrza Europy, będzie to drugi tegoroczny występ.

We wrześniu Masternak wrócił po dwuletniej przerwie do profesjonalnego boksu, wygrywając na punkty z Taylorem Mabiką. Po tej wygranej pięściarz grupy KnockOut Promotions wrócił także do rankingu federacji WBC, gdzie pojawił się na 11. miejscu i zyskał prawo do walki o mistrzostwo świata.

Podczas gali KBN Extra na ring wróci również Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO). Rywalem boksującego w kategorii średniej 24-latka będzie były pretendent do tytułu mistrza świata Javier Francisco Maciel (33-10, 23 KO).

Argentyńczyk, który ma na koncie walkę o mistrzowski pas federacji WBO z Dmitrijem Pirogiem, boksował na zawodowych ringach także m.in. z Williem Monroe Jr czy Michelem Soro. Dla Czerkaszyna będzie to drugi tegoroczny występ. Po marcowej wygranej przez techniczny nokaut pięściarz mieszkający w Warszawie poddał się operacji prawej dłoni i zaboksuje po raz pierwszy od tego czasu.

Kibice podczas gali w Łodzi zobaczą w akcji także m.in. Kamila Bednarka, Rafała Wołczeckiego, Marka Matyję i Kamila Gardzielika. Transmisja gali w TVP 1 oraz TVP Sport.