Patronat medialny


 


27 marca w hotelu Warszawianka, w Serocku pod Warszawą, odbędzie się gala Knockout Boxing Night 14. Główną atrakcją pierwszej tegorocznej imprezy grupy KnockOut Promotions będzie pojedynek Fiodora Czerkaszyna (16-0, 11 KO) z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi średniej Javierem Francisco Macielem (33-10, 23 KO).

Argentyńczyk, który ma na koncie walkę o mistrzowski pas federacji WBO z Dmitrijem Pirogiem, boksował na zawodowych ringach także m.in. z Williem Monroe Jr czy Michelem Soro. Dla Czerkaszyna będzie to powrót na ring po rocznej przerwie spowodowanej komplikacjami zdrowotnymi. Po ubiegłorocznej wygranej z Patrikiem Mendym, pięściarz mieszkający w Warszawie poddał się operacji prawej dłoni i zaboksuje po raz pierwszy od tego czasu.

Do starcia Czerkaszyn - Maciel miało początkowo dojść w grudniu na gali w Łodzi. Polsko-ukraiński prospekt kategorii średniej na kilka dni przed wyjściem do ringu otrzymał pozytywny wynik badania na obecność w organizmie koronawiusa i musiał odwołać swój występ.

Kibice podczas gali KBN 14 zobaczą w akcji także m.in. Mateusza Tryca, Rafała Wołczeckiego, Marka Matyję, Adama Balskiego i Maksima Hardzeikę. Walka wieczoru na żywo w TVP 1. Transmisja całego wydarzenia w TVP Sport oraz Tvpsport.pl.