Patronat medialny


 


Grzegorz ProksaGrzegorz Proksa (29-2, 21 KO) czeka obecnie na rehabilitację po kontuzji lewej ręki, której nabawił się w ostatniej walce z Norbertem Szekeresem. Po tym okresie treningi jednak zostaną wznowione i pozostaje pytanie - z kim i gdzie Proksa zawalczy w swoim kolejnym zawodowym występie?

Menadżer boksera, Krzysztof Zbarski zdradził boxing.pl, że Proksa obiera kierunek amerykański. "Nice Super G" nie uległ pokusie powtórnego spróbowania swoich sił w walce o mistrzostwo Starego Kontynentu w pojedynku z Maxem Bursakiem, odrzucając propozycję statusu oficjalnego challengera do EBU i powróci najprawdopodobniej na gali w USA planowanej na czerwiec.

- Na dziś, kierunek to telewizja amerykańska i docelowo walka o pas mistrza świata. Planujemy start w USA w czerwcu, solidny rywal, walka powiedzmy 8-10 rund. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to po cichu liczymy na poważny pojedynek w kolejnej walce, może nawet o pas - powiedział Zbarski.

Można się domyślać, iż czerwcowy pojedynek ma szansę zawitać w telewizji ESPN, na antenie której Proksa miał 29 marca rzekomo zmierzyć się z Osumanu Adamą. Plotek tych nie dane było jednak potwierdzić, gdyż kontuzja Proksy skutecznie wykluczyła go z możliwości rywalizacji w takim terminie.