Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Zawodowa kariera Grzegorza "Nice Super G" Proksy (29-3, 21 KO) trwa już blisko dziesięć lat, ale jak do tej pory nigdy nie walczył on w Polsce. Starcie z Maciejem Sulęckim (18-0-0, 3 KO) na gali Polsat Boxing Night w Arenie Kraków (8 listopada) będzie zatem wyjątkowe. Fani 29-letniego Proksy w końcu będą mogli go zobaczyć w akcji w naszym kraju.

Jak się pan czuje jako debiutant?
Grzegorz Proksa: - (śmiech) To fajne sformułowanie - debiutant. Na pewno jest jakiś element podniecenia, że będę boksować w Polsce. Całą swoją zawodową karierę czekałem na to. Prawie dziesięć lat. Tak naprawdę nie mogę się już doczekać tej walki z Maciejem Sulęckim. Już od dłuższego czasu żyję tym pojedynkiem. Urodziła się we mnie wielka mobilizacja. Tego brakowało mi w ostatnim czasie.

Długo nie było pana w ringu. Czy w tym czasie zmieniał pan coś w swoim stylu walki?
Pracowałem nad kilkoma elementami. Trudno powiedzieć, że to będzie radykalna zmiana. Ten boks dalej będzie moim boksem, ale z kilkoma zmianami. Nie miałem wcześniej czasu na to, by je wprowadzić, a teraz to się udało i wygląda to obiecująco.

Kolejne walki planuje pan też w Polsce?
Tak. Na pewno swoje kolejne pojedynki stoczę w Polsce. Nawet mam dwie oferty godne rozważenia. Ale do rozmów siądę dopiero po pojedynku z Maćkiem.

Ile czasu potrzebuje pan, by znowu stanąć do walki o mistrzowski pas?
Trudno to określić. Zobaczymy najpierw, jaki oddźwięk będzie miało moje zwycięstwo nad Maćkiem, bo takie rozstrzygnięcie zakładam. Myślę jednak, że kolejna walka o pas cale nie jest tak daleko, jak to mogłoby się wydawać. Zwycięstwo nad Maćkiem od razu wrzuca mnie w rankingi europejskie, a to pozwoli zauważyć mnie innym promotorom, którzy z pewnością będą chcieli to wykorzystać.

Miał pan bardzo długą przerwę. Czy teraz należy się spodziewać, że dość często będzie pan gościł na ringu?
Tak. Myślę, że jeśli wszystko dobrze pójdzie, kolejną stoczę w kwietniu.

Pełny zapis rozmowy z Grzegorzem Proksą na Eurosport.onet.pl >>

http://www.youtube.com/watch?v=u0g3vCud8H0

 Kup bilety na walkę Grzegorz Proksa - Maciej Sulęcki >>
Wykup dostęp do transmisji PPV z gali Polsat Boxing Night >>