onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Ismail TebojewW niedzielę na gali w Stalowej Woli Ismail Tebojew (5-1-1, 3 KO) stoczy pierwszy pojedynek od czasu punktowej porażki z Robertem Świerzbińskim. Podczas imprezy organizowanej przez grupę Babilon Promotion pięściarza z Inguszetii czeka kolejny trudny sprawdzian z Danielem Urbańskim (20-7-3, 5 KO) . Łukasz Landowski, trener Tebojewa, jest zadowolony z formy swojego podopiecznego.

- Ismail wrócił po tej przegranej naprawdę zmotywowany. Pracuje na treningach jeszcze ciężej, a teraz wyjątkowo mocno bije z lewej ręki – zdradza Landowski.

- Ismail walczył w ubiegłym roku z Danielem pojedynek pokazowy. Wiemy czego się po tej walce spodziewać. Jeśli Urbański będzie w formie, to może być niebezpieczny. To niewygodny pięściarz do boksowania, zna wiele sztuczek, potrafi też sprytnie faulować i wybijać z rytmu. Nastawiamy się jednak na wygraną i nie bierzemy pod uwagę żadnego innego rozwiązania – mówi szkoleniowiec Ingusza.

Pojedynek Daniela Urbańskiego z Ismailem Tebojewem został zakontraktowany na osiem rund. Dla pięściarza ze Szczecina będzie to pierwszy występ od czasu niespodziewanej porażki z Sebastianem Skrzypczyńskim. Transmisję z gali w Stalowej Woli przeprowadzi TVP Warszawa. {jcomments on}