Patronat medialny


 


Izu Ugonoh

17 marca na gali "Wojak Boxing Night" w Krynicy Zdrój swoją siódmą zawodową walkę stoczy niepokonany na zawodowych ringach Izuagbe Ugonoh (6-0, 5 KO).

Popularny "Izu" formę do marcowego występu szlifuje, sparując między innymi z notowanym w czołówce światowych rankingów kategorii junior ciężkiej Pawłem Kołodziejem (29-0, 17 KO), który w Krynicy zmierzy się z Giulianem Ilie (18-4-2, 5 KO) w pojedynku eliminacyjnym do mistrzowskiego pasa IBF wagi junior ciężkiej.

25-letni Izuagbe Ugonoh to jeden z najciekawszych polskich bokserów młodego pokolenia. Choć jego rodzice są Nigeryjczykami, urodził się i wychował w Polsce. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Sam mówi o sobie, że jest czarnoskórym Polakiem, który z dumą reprezentuje Polskę. Przed rozpoczęciem kariery bokserskiej mierzący 191 cm "Izu" trenował między innymi piłkę nożną i "kopane" sztuki walki. W formule K-1 zdobył amatorskie mistrzostwo świata świata i Europy w kategorii wagowej do 91 kg. Jako bokser stoczył 6 zwycięskich pojedynków, 5 z nich rozstrzygając przed czasem.

Bilety na galę "Wojak Boxing Night" w Krynicy Zdrój dostępne są na stronie eventim.pl >>