Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Izu Ugonoh2 kwietnia na gali "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy, której główną atrakcją będzie walka Krzysztofa Włodarczyka z Francisco Palaciosem o pas WBC wagi junior ciężkiej, po raz trzeci na bokserskim ringu zaprezentuje się ciemnoskóry Izuagbe Ugonoh (2-0, 2 KO). Urodzony w Szczecinie "Izu" swoich poprzednich dwóch rywali nokautował już w pierwszej rundzie. Tym razem jego przeciwnikiem będzie reprezentujący Niemcy Rashid Raad (1-1, 1 KO).

Mierzący 193 cm Ugonoh przygodę ze sportem zaczynał od piłki nożnej, która była jego pierwszą pasją. Sportami walki zajął się dopiero w wieku 19 lat, jednak jego talent do ringowej rywalizacji rozwinął się bardzo szybko - w 2009 roku "Izu" zdobył mistrzostwo świata amatorów w formule K-1, a rok później mistrzostwo Europy. W międzyczasie postanowił spróbować swoich sił jako zawodowy pięściarz.

Izuagbe Ugonoh: Wbrew przeciwnościom i stereotypom >>

- Boks to jednak zupełnie inny sport niż K-1 i pewnych rzeczy muszę uczyć się od podstaw. Dla mnie to ogromne wyzwanie, ale kolejne wyzwania to jest coś, co mnie w życiu napędza - mówi Ugonoh, który pytany czasem o to, czy mając dwójkę rodziców z Nigerii czuje się bardziej Nigeryjczykiem czy Polakiem odpowiada: - Urodziłem się w tym kraju, tu dorastałem, tu nauczyłem się tego, co potrafię. Polska to jedyne miejsce, które tak naprawdę znam. Wiele razy miałem szansę wyemigrować za granicę, jednak postanowiłem zostać tutaj, a to chyba coś oznacza. Mogę śmiało powiedzieć, że z dumą reprezentuję Polskę!