Patronat medialny


 


Zakończył się obóz grupy KnockOut Promotions w Hiszpanii. W zgrupowaniu brali udział Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO), Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) oraz Fiodor Czerkaszyn (15-0, 10 KO).

Szeremeta i Głowacki przygotują się do walk o mistrzostwo świata, zaś Czerkaszyn szlifuje formę przed marcową galą Knockout Boxing Night 10 w Łomży. Przeciwnikiem 24-latka będzie Australijczyk Sam Soliman, były mistrz świata kategorii średniej.

Terminy pojedynków Szeremety i Głowackiego wkrótce mają zostać oficjalnie potwierdzone. Cały czas istnieje duża szansa, że obie walki odbędą się podczas tej samej gali, która planowana jest na 11 kwietnia. To może się zmienić, jeśli do pojedynku z udziałem Szeremety i Giennadija Gołowkina o pas IBF wagi średniej, dojdzie w Kazachstanie. Eddie Hearn cały czas informuje, że jest to możliwe.

Drugą potencjalną lokalizacją gali są Stany Zjednoczone - Chicago lub Nowy Jork. W przypadku realizacji tego drugiego scenariusza, Głowacki o wakujący pas WBO wagi junior ciężkiej z Lawrencem Okoliem może zaboksować tego samego dnia.

Wkrótce Szeremeta i Głowacki rozpoczną pierwsze sesje sparingowe. Nad ich przygotowaniami tradycyjnie czuwa duet trenerski - Fiodor Łapin i Paweł Gasser.