Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi średniej Kamil Szeremeta (21-2-1, 5 KO) odlicza godziny przed walką z Saszą Jengojanem (45-8-1, 26 KO). Białostoczanin zakończył już przygotowania przed pierwszym zawodowym występem w swoim rodzinnym mieście i zapowiada dobrą formę.

- Przede mną 10 rund, na które jestem dobrze przygotowany. Zrobiłem kilka dłuższych sparingów, sparingpartnerzy wymieniali się, kondycja jest, teraz pozostaje tylko mądrze zrobić wagę i czekamy na pojedynek - przekonuje były mistrz Europy.

Dla doświadczonego Jengojana będzie to drugi występ na gali organizowanej w Polsce. Półtora roku temu mieszkający w Belgii Ormianin przeboksował pełen dystans, ale przegrał na punkty z Maciejem Sulęckim.

- Jengojan jest dobrze ułożonym zawodnikiem, ale ma już swoje lata. Maciej Sulęcki w walce z nim trafiał ciosami prostymi, ale nie szedł do przodu za akcją. Ja takim zawodnikiem nie jestem, będę chciał ludziom w Białymstoku dać trochę więcej emocji w tej walce - dodaje Szeremeta.

Pojedynek Szeremeta - Jengojan będzie główną atrakcją sobotniej gali Knockout Boxing Night XX. Kibice zobaczą w akcji również Laurę Grzyb (5-0, 3 KO), dla której będzie to powrót na ring po ponad rocznej przerwie. Kolejne zawodowe pojedynki stoczą także m.in. najlepszy polski pięściarz wagi półciężkiej Paweł Stępień (16-0-1, 12 KO) i utalentowany Rafał Wołczecki (5-0, 4 KO). Transmisja gali w TVP Sport.

Kup bilety na KnockOut Boxing Night XX >>