Patronat medialny


 


Ostatecznie 3 października na gali organizowanej przez grupę Top Rank ma dojść od walki unifikacyjnej w wadze lekkiej pomiędzy Wasylem Łomaczenko (14-1, 10 KO) i Teofimo Lopezem (15-0, 13 KO). Stawką pojedynku będą tytuły mistrza świata federacji WBC, WBO, WBA i IBF.

Walka początkowo miała się odbyć 30 maja w Nowym Jorku, jednak trzeba było ją przełożyć z powodu epidemii koronawirusa. Niedawno zapowiadano, że pojedynek odbędzie się 19 września, jednak przesunięto go o dwa tygodnie. Promujący obu pięściarzy Bob Arum pracuje nad tym, żeby walka odbyła się z udziałem publiczności.

Szef Top Rank zapowiada, że będzie to prawdopodobnie impreza bankietowa z gośćmi siedzącymi przy stolikach. Amerykański promotor liczy na wpuszczenie 2000 osób na duży obiekt, który pozwoli zachować duże odległości od pozostałych uczestników.

22-letni Lopez w ostatnim występie znokautował już w drugiej rundzie Richarda Commeya i zdobył pas mistrzowski International Boxing Federation. Już przed tym pojedynkiem było jasne, że zwycięzca w kolejnym pojedynku zaboksuje z Łomaczenką.

Ukrainiec swoją ostatnią walkę stoczył w sierpniu ubiegłego roku. 31-latek zadebiutował przed brytyjską publicznością i na gali w Londynie pokonał jednogłośnie na punkty Luke'a Campbella.