Patronat medialny


 


TVP Sport pokaże na żywo galę, która odbędzie się 31 października w San Antaonio. Główną atrakcją tej imprezy będzie pojedynek Gervonty Davisa (23-0, 22 KO) z Leo Santa Cruzem (37-1-1, 19 KO). Co ciekawe, w stawce będą mistrzowskie pasy WBA aż dwóch kategorii wagowych - super piórkowej oraz lekkiej.

Wydarzenie zostanie zorganizowane w mogącej pomieścić 70 tysięcy osób hali Alamodome, gdzie fani będą siedzieć w dużych odstępach od siebie. Początkowo planowano, że walka odbędzie się tydzień wcześniej na stadionie Dignity Health Sports Park w Kalifornii, jednak udział kibiców w tym wydarzeniu został wykluczony przez lokalne władze. 

31-letni Santa Cruz to mistrz świata czterech kategorii wagowych, który ostatni raz boksował w listopadzie. Davis w grudniu zaliczył debiut w wadze lekkiej, wygrywając z Yuriorkisem Gamboą i sięgając po regularny pas mistrzowski WBA.

Gala będzie w Stanach Zjednoczonych pokazywana w systemie Pay-Per-View. Podczas tej samej imprezy na ring wróci także m.in. były czempion kategorii super lekkiej Regis Prograis.