Patronat medialny


 


Krzysztof GłowackiW głównym wydarzeniu gali organizowanej przez grupę Babilon Promotion w Międzyzdrojach, Krzysztof Głowacki (13-0, 8 KO) pokonał przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie Romana Kracika (32-7-1, 18 KO). Polak zdobył tym samym pasy WBF international oraz międzynarodowe mistrzostwo Polski wagi junior ciężkiej.

Zgodnie z zapowiedziami Głowacki bardzo ofensywnie rozpoczął pierwsze starcia, w których skupił się głównie na ciosach na korpus. Kracik zakrył się za podwójną gardą i cierpliwie znosił prawdziwy grad ciosów jaki spadał na jego ciało. Polak zamykał w narożnikach Czecha i starał się bić seriami, choć Kracik kilkakrotnie niebezpiecznie skontrował pięściarza z Wałcza rozpaczliwymi sierpowymi.

W czwartym starciu Czech zaczął odczuwać trudy rywalizacji, a konsekwentnie bite ciosy na korpus zaczęły odnosić skutek. Po dwóch czysto trafionych mocnych uderzeniach na korpus Kracik odwrócił się tyłem do rywala sygnalizując swoje cierpienie. W dwóch kolejnych rundach Głowacki przestał bić na korpus i zaczął testować wytrzymałość szczęki doświadczonego Czecha. Kracik sporadycznie próbował kontrować, ale każdy jego cios był widoczny dla Polaka.

Koniec pojedynku przyszedł w dziewiątym starciu, kiedy to Głowacki trafił rywala niesamowicie mocnym kontrującym lewym sierpowym. Czech zachwiał się na nogach, co nie uciekło uwadze Polaka, który natychmiast wyprowadził jeszcze kilka potężnych ciosów sierpowych oraz podbródkowych. Chwilę później Kracik oparł się bezwładnie o liny, a sędzia zakończył rywalizację.