Patronat medialny


 


Mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) zakończył sparingi przed walką z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). Pięściarze skrzyżują rękawice 15 czerwca na gali organizowanej w Rydze.

Sparingi przed starciem z Łotyszem w półfinale turnieju World Boxing Super Series "Główka" rozoczął w pierwszych dniach maja w Anglii. Finałowe tygodnie przygotowań podopieczny trenera Fiodora Łapina spędził w Warszawie, gdzie formę budować pomagał mu m.in. niepokonany Adam Balski.

- Przygotowania przebiegły naprawdę sprawnie. Zrealizowaliśmy wszystko, co sobie założyliśmy. Miałem sparingpartnerów z Rosji, Ukrainy i Czech. Oni zmieniali się w ringu co 2-3 rundy, bardzo mocno mnie męczyli i o to chodzi, bo w ringu też nie będzie lekko - mówi Głowacki.

Stawką walki Głowackiego z Briedisem będzie także wakujący tytuł mistrza świata federacji WBC. Polak wraz ze swoim sztabem szkoleniowem do Rygi wyleci już w poniedziałek. Od wtorku "Główka" zacznie obowiązki medialne. Weźmie udział w konferencji prasowej i otwartym treningu. Transmisja z gali w TVP Sport, a retransmisja w TVP 1.